Kanał: Agrofirma Witkowo

Metryczka

  • Widownia: 39973
  • Produkcja: AlfaTV 2019
  • Zdjęcia: Grzegorz Lickiewicz, Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Kolejną odsłoną w ramach kategorii „Filmy Dokumentalne” jest współczesny obraz Spółdzielni Witkowo koło Stargardu. Tym razem Święto Plonów - Dożynki 2018. Jest to nasza najbardziej znana Spółdzielcza Mała Ojczyzna na Pomorzu Zachodnim i jedna z najbardziej znanych na terenie Polski. Powstała w 1950 roku, zmieniała wielokrotnie nazwy, żeby ostatecznie nazywała się Spółdzielcza Agrofirma Witkowo. Skupia wokół siebie kilka tysięcy spółdzielców i ich rodzin, prezentujących różne pokolenia. Najbardziej znaną postacią jest Prezes Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo, pan Marian Ilnicki, który tę funkcję pełni nieprzerwanie od 1956 roku.


Skomentuj na Facebooku

Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za treści komentarzy dodanych na stronie.

Redakcja portalu Polska Telewizja Internetowa nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników.

Komentarze