Kanał: Agrofirma Witkowo

Metryczka

  • Widownia: 48664
  • Produkcja: AlfaTV 2019
  • Zdjęcia: Grzegorz Lickiewicz, Bartosz Semanycz
  • Montaż: Grzegorz Lickiewicz
  • Realizacja: Ryszard Sielicki

Opis

Kolejną odsłoną w ramach kategorii „Filmy Dokumentalne” jest współczesny obraz Spółdzielni Witkowo koło Stargardu. Tym razem Święto Plonów - Dożynki 2018. Jest to nasza najbardziej znana Spółdzielcza Mała Ojczyzna na Pomorzu Zachodnim i jedna z najbardziej znanych na terenie Polski. Powstała w 1950 roku, zmieniała wielokrotnie nazwy, żeby ostatecznie nazywała się Spółdzielcza Agrofirma Witkowo. Skupia wokół siebie kilka tysięcy spółdzielców i ich rodzin, prezentujących różne pokolenia. Najbardziej znaną postacią jest Prezes Spółdzielczej Agrofirmy Witkowo, pan Marian Ilnicki, który tę funkcję pełni nieprzerwanie od 1956 roku.